Felix Dressomat-annostelija – helppo ja hygieeninen kastikeannostelu

Dressomat-annostelijat varmistavat kätevän, helpon, nopean ja hygieenisen kastikkeen annostelun. Felixin annostelijakonsepti koostuu Dressomat- ja Sentomat- annostelijoista sekä kastikkeiden täyttöpusseista.

Julkaistu

Teksti

Orkla Suomi

Kuvat

Orkla Suomi

Kaupallinen yhteistyö

Orkla Suomi

Annostelijoiden ideana on, että hyödynnetään kiinteää annostelijalaitetta, johon asetetaan vaihdettavat täyttöpussit. Annostelijaan laitetaan tarraetiketti, joka kertoo asiakkaalle heti, mitä tuotetta pumpusta tulee. Lisäksi etiketissä kerrotaan tuotteen allergeenit.

Pienempään Dressomat-annostelijaan menee sisälle 2,5 kg täyttöpussit. Annostelijan värin voi valita kastikkeen maun tai ravintolan sisutuksen mukaan. Vaihtoehtoina löytyy musta, keltainen ja punainen annostelija. Annostelijan mitat ovat leveys 14 cm, korkeus 42 cm, syvyys 35 cm.

Sentomat-annostelijaan puolestaan mahtuu sekä 2,5 kg että 5 kg täyttöpussit. Annostelijan värinä on tyylikäs musta ja sillä on hauskannäköinen kulmikas muoto. Annostelijan mitat ovat leveys 16,5 cm, korkeus 44 cm, syvyys 34,5 cm (sisältäen tippalautasen).

Felix Dressomat-annostelija – helppo ja hygieeninen kastikeannostelu

Sentomat 2000 -annostelijat puolestaan tarjoavat kätevän ratkaisun pieneen tilaan. Voit sijoittaa ne helposti joko roikkumaan katosta ketjun avulla tai asettaa ne T-telineeseen. Täyttöpussin koko 2,5 kg. T-telineen mitat: Leveys 33 cm, korkeus 70,5 cm, syvyys 30,5 cm. Annostelijan mitat: Halkaisija 14 cm, korkeus 49 cm.

Felix Dressomat-annostelija – helppo ja hygieeninen kastikeannostelu

Täyttöpussien kastikevaihtoehdoista löytyy ketsuppia sekä 5 kg että 2,5 kg pusseissa. 2,5 kg pusseista löytyy myös sinappia, hunaja-sinappisalaattikastiketta, Talon-salaattikastiketta ja Sweet Chili -kastiketta.

Felix Dressomat-annostelija – helppo ja hygieeninen kastikeannostelu

Felix annostelijakonseptin edut ovat sen hygieenisyys ja siisteys, annostelun tarkkuus, jätemäärän minimoiminen, helppo huolto ja pussien vaihtaminen sekä annostelijoiden ulkonäkö. Annostelijat sopivat niin buffet- ja salaattipöytiin, tapahtumiin kuin maustepisteillekin.

Voit tilata annostelijoita, etikettejä ja varaosia suoraan Orkla Somen myyntipalvelusta: orders.orklasuomi(at)orkla.fi. Saatavilla on myös varaosia, kuten uusia putkistoja ja kattoon kiinnitettäviä ketjuja Sentomat 2000 -annostelijoille.


Me Kesprossa autamme kaiken kokoisia asiakkaitamme menestymään sekä kehittämään liikeideaansa. Meiltä saat palvelua niin henkilökohtaisesti kuin digitaalisissa kanavissa.

Tule asiakkaaksi

Asiakkaanamme käytössäsi on Suomen laajin tukkuvalikoima Kespronet-verkkopalvelun kautta. Logistiikka - ja jakeluverkostomme kattaa koko Suomen.

Tilaa Kespronetistä